Zoosorb - prevence průjmu, otrav, nevolnosti

Kód: ZOOSORB_25 ZOOSORB_50 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: Biomedix
299 Kč 510 Kč od 299 Kč
Do týdne Skladem Zvolte variantu
Obsah balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Veterinární dietetický a detoxikační přípravek nejen pro psy.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dietetický a detoxikační přípravek pro zvířata. Určeno pro psy, kočky, hlodavce, drůbež a ptáky, kozy, ovce, koně, krávy, prasata.

Zoosorb je veterinární prostředek - krmná směs, 100% oxid křemičitý (SiO2) - je netoxický, netraumatizuje gastrointestinální trakt a je z něj dobře odváděn, má příznivé sorbční vlastnosti a nezpůsobuje dysbiózu. Zoosorb je na sebe schopen vázat a následně z těla odvádět toxiny, alergeny a škodlivé produkty metabolismu – je vhodný na profylaktickou očistu organismu.

Kdy používat

  • První pomoc při otravách zvířat. Někdy stačí jen to, někde může být problém vážnější - proto při otravách kontaktujte vždy veterinárního lékaře!
  • Při infekčních nebo chronických průjmech. zažívacích potížích, nevolnosti, nechutenství nebo nadýmání zvířat a také jako součást léčby bakteriálních infekcí a alergií.
  • Působí v trávicím traktu jako jako selektivní filtr, zachytí pouze škodliviny, například toxické látky, bakterie, viry, alergeny, ale látky potřebné ponechá.
  • Odstraňuje patogenní bakterie ze střevního traktu a tím pomáhá upravit rovnováhu střevní mikroflóry - podporuje tak obranyschopnost organismu zvířete.
  • Vhodná prevence zažívacích obtíží při změně granulí.

Jak Zoosorb účinkuje

  • Škodlivé látky, jako jsou alergeny, toxiny a další druhy patogenních bakterií, vyvolávají vývoj onemocnění a obecné zhoršení zdravotního stavu.  
  • Zoosorb, obklopuje škodlivé bakterie ve střevě a odstraňuje je z těla.
  • Zoosorb adsorbuje toxiny a alergeny různých velikostí, což umožňuje stejně účinně léčit otravy a alergie různých povah a příčin.
  • Zoosorb odstraňuje pouze škodlivé látky, užitečné mikronutrienty zachovává v těle, doporučené užívání je max. 14 dní.

Dávkování

Zoosorb je zvířatům podáván pouze v podobě připravené vodní suspenze vždy 1-2 hodiny před krmením, či podáním předepsaných léčivých přípravků. Zoosorb podávejte 2-3x denně.

V případě akutních a mimořádných stavů podávejte Zoosorb dle domluvy s ošetřujícím veterinářem.

Suspenze k vnitřnímu užití vznikne smícháním přípravku Zoosorb s pitnou vodou. Doporučený poměr je přibližně 1 g přípravku Zoosorb na každých 10 kg hmotnosti zvířete.

0,5 g přípravku = 1 lehce vrchovatá čajová lžička (1 vrchovatá polévková lžíce = 3 g)

Jak užívat

Vzniklou suspenzi pečlivě rozmíchejte a podávejte buď lžičkou nebo injekční stříkačkou bez jehly přímo do tlamy zvířete. V případě méně závažných stavů lze vzniklou suspenzi použít jako napájecí vodu, nebo jí do ní přimíchat, stejně tak je možné suspenzi přimíchat do krmiva, popřípadě do ní namočit pamlsek.

Popis

Enterosorbent Zoosorb je vysoce disperzní oxid křemičitý. Neobsahuje cukr, sladidla, lepek, tuky, barviva, ochucovadla a konzervační látky. Zoosorb je hydrofilní bílý prášek s modravým nádechem a vysokou osmotickou aktivitou, který má dobré protolytické vlastnosti.

Zaoblené částice Zoosorbu mají velikost 0,09 mm, přičemž jejich specifická minimální sorpční plocha je 300 m²/g. Schopnost Zoosorbu aglutinovat je 10 mld. mkr. těl/gram. Zoosorb na sebe snadno váže a vylučuje z těla nejen toxiny a biologicky aktivní látky, ale i antigeny včetně alergenů, nadbytek běžných metabolitů (bilirubin, kreatinin, amoniak, cholesterol a lipidy) a také jiná činidla, která se účastní rozvojových procesů endogenní intoxikace.

Zoosorb příznivě ovlivňuje procesy zažívacího traktu, stejně jako metabolismus bílkovin a dusíkovou bilanci. Zoosorb má rovněž homeostatické, hojivé a dezinfekční účinky. Zoosorb se nevstřebává do krve, neprochází játry ani ledvinami, nemá žádný škodlivý účinek na sliznici trávicího traktu. Zoosorb neobsahuje žádné přísady a aromatické látky – nezpůsobuje alergie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: