SportDog SD-1275E

Kód: SD-1275E
Neohodnoceno
7 390 Kč
Do týdne

Výcvikový obojek Sport Dog Trenér s korekcemi zvuk, vibrace a impulz umožní rozšířit výcvik až pro 3 psy najednou na vzdálenost 1 200 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SportDog SD-1275E

Výcvikový obojek Sport Dog Trenér s korekcemi zvuk, vibrace a impulz umožní rozšířit výcvik až pro 3 psy najednou na vzdálenost 1 200 m. Kontinuální a momentální impulz lze nastavit v 10 ti úrovních. Zařízení má vynikající vodotěsné vlastnosti a aktuální OLED displej s rychlou odezvou, který je úsporný, tenký a má dobrou viditelnost. Zařízení je dobíjecí.

 

Hlavní funkce zařízení Sport Dog Trenér 1 200 m

 • Výcvik až pro 3 psy najednou při dokoupení dalších přijímačů
 • Vysoký dosah až 1 200 m
 • Zvuk, vibrace, momentální i kontinuální impulz
 • 10 úrovní pro nastavení impulzu
 • Vodotěsný pro ponoření až do 7,6 m
 • OLED displej
 • Přehledná tlačítka pro jednotlivé funkce
 • Dlouhá výdrž v provozu, až 70 h vysílačka a 150 h (obojek)

Pohodlný výcvik nejen pro jednoho psa

Výcvikový obojek Sport Dog Trenér je navržen pro pohodlí při výcviku několika psů zároveň. Zacházení vám zjednoduší přehledné zobrazení vybraného psa na displeji, tlačítka pro přepínání mezi psy a samostatná tlačítka po stranách vysílačky pro každou korekci zvlášť.

Dosáhnete na optimální vzdálenost pro váš výcvik...

S pejskem můžete díky elektronickému obojku cvičit i bez vodítka, v případě Sport Dog Trenér 1 200 m až na vzdálenost 1 200 m. Tento dosah se vždy měří v podmínkách rovného terénu bez překážek, proto v praxi počítejte s určitým snížením daného limitu. Na dosah má vliv např. členitost terénu a zalesnění. S dosahem do 1 200 m máte v rukou nadstandardní podmínky pro výcvik i v otevřeném terénu.

3 druhy signálů pro každou povahu psa

Na velikosti, pohlaví a temperamentu každého pejska záleží, na který typ korekce bude pro psa akorát. Proto vám 3 způsoby korekce umožní vybrat ideální variantu a díky 10 úrovním impulzu také nastavíte ideální sílu korekce. Obojek vám navíc umožní zvolit zvlášť signál pro pochvalu a pokárání psa. Můžete tak klidně vyslat tón, abyste pejska upozornili, že zareagoval správně. Zvuk lze využit také pro přivolání psa, místo vašeho hlasu a vibrace např. jako předstupeň (varování) před korekcí. Dodržením následnosti signálů brzy psa naučíte zareagovat již na varování - tedy 1. stupeň korekce.

Rozšíření korekcí pomocí krátkých a dlouhých impulzů

Další výhodou tohoto modelu jsou varianty impulzu momentální = krátký nebo kontinuální = dlouhý. Krátkou variantu využijete pro běžný výcvik. Někdy má ale váš chlupáč problémy poslechnout, když se nechá strhnou nějakým neodolatelným podnětem. Tyto pudové reakce vyvolává nejčastěji zvěř u loveckých plemen nebo třeba u pasteveckých psů snaha nahánět různé objekty atp. V těchto situacích jedná pes instinktivně a vnímání okolí je utlumeno. To je moment, kdy až využití delšího impulzu vytrhne psa z jeho činnosti a zastaví ho.

Ponořte se do výcviku a klidně i do vody!

Jedna z nedocenitelných předností výcvikového obojku a značky Sport Dog vůbec jsou vynikající vodotěsné vlastnosti. Na rozdíl od většiny ostatních obojků disponují Sport Dog technologickou úpravou Dry Tek, která vybaví obojek i pro ponoření - a to přímo na krku psa. Nejenže tedy vydrží pád do vody, ale váš chlupáč může ve vodě i přímo dovádět nebo plavat. Odolnost činí až 7,6 m pro ponoření, což je vynikající limit i přes to, že jde o údaj měřený v ideálních podmínkách. Stanovená hloubka je však naprosto vyhovující pro standardní plavecké aktivity vašeho pejska.

Displej podle současných trendů: OLED

To je displej velmi blízký technologii zpracování LCD displejů. Na rozdíl od nich je však tenčí a zároveň výkonnější. Má ve výbavě vyšší intenzitu jasu a rychlou odezvu (cca 1000 x kratší než u běžných LCD). Na displeji zobrazíte ikonu psa, kterého právě cvičíte, typ korekce, stav baterie a úroveň impulzu.

Tlačítka na vysílačce vám zjednoduší zacházení 

Velká a snadno hmatatelná tlačítka jsou tím pravým zjednodušením pro váš výcvik. Na boku vysílačky jsou umístěna tlačítka pro volbu korekcí a na přední straně tlačítka zvlášť pro zvýšení a snížení impulzu a volbu psa. Řešení vám urychlí přepínání mezi funkcemi zpřehlední zacházení s vysílačkou.

 

 

Dosah obojku

Sport Dog nabízí zařízení s maximálním dosahem pro výcvik 1 200 m. Jde o ideální vzdálenost pro trénink i v otevřeném terénu. Pro náročný trénink v těžko dostupném terénu nebo výcvik profesionálních či mysliveckých psů je možné zvolit větší dosah.

 

Typ korekce 

Tento výcvikový obojek vám umožní nejen využití korekcí zvuk, vibrace, impulz, ale také 10 stupňů síly impulzu. To vám umožní přizpůsobit nastavení vašemu pejskovi na míru. Využít můžete navíc také dlouhý nebo momentální impulz, kdy dlouhý impulz využijete pro upozornění v případech, kdy váš pes vlivem pudové reakce nereaguje.

 

Baterie a nabíjení

Zařízení funguje na dobíjecí Li-ion baterii a pro plné dobití postačí cca 2 h. Obojek setrvá v provozu cca 140 - 160 h a vysílačka má výdrž 50 - 70 h. Výdrž se vždy odvíjí od četnosti použití, volby funkcí apod.

 

Vodotěsnost 

Sport Dog nabízí uživatelům zařízení s vysokým stupněm ochrany proti vodě díky speciální technologii Dry Tek. Můžete tak vzít svého chlupáče klidně k vodě a s obojkem si může i zaplavat. Maximální hloubka ponoření činí 7,6 m, údaj odpovídá laboratorním podmínkám, proto v praxi počítejte s nižším limitem.

 

Počet psů 

Při dokoupení náhradních přijímačů lze výcvik rozšířit až pro 3 psy s jedinou vysílačkou.

 

Délka obojku

Délku obojku můžete nastavit od 12,7 cm až po maximum 55,88 cm. Šířka řemínku činí 1,9 cm.

 

Váha a rozměry

Vysílačka: 18 x 5 x 3 cm (š,v,h), anténa: 8 cm; 132 g

Přijímač: 6.6 x 3.3 x 3.1 cm (š,v,h); 125 g 

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • Výcvikový obojek kvalitní prověřené značky
 • Dosah pro výcvik až 1 200 m
 • Ponořitelný díky technologii DryTek
 • Výcvik lze rozšířit až pro 3 psy
 • Přehledná tlačítka
 • OLED displej
 • 3 typy korekce: zvuk, vibrace impulz
 • Kontinuální a momentální impulz
 • 10 úrovní síly impulzu
 • Přehledná tlačítka
 • Rychlonabíjení
 • Dlouhá výdrž v provozu

Pro jaké plemeno je vhodný

Určení vhodnosti pro daného psa je vždy velmi složité, jelikož každý pes je jiný. Především záleží na temperamentu a citlivosti daného psa. Na základě našich zkušeností doporučujeme tento model pro tato plemena psů.

Pro střední psy
Pro velké psy

Technické parametry

Baterie v přijímači 240 mAh
Hmotnost vysílače 123 g
Výdrž vysílače 1 - 3 dny
Výdrž přijímače 1 - 3 dny
Displej LCD podsvícený
Vodotěsnost ponořitelný
Funkce impuls + vibrace + zvuk + booster
Napájení nabíjecí
Baterie ve vysílači 550 mAh
Počet psů 1 - 3 psy
Hmotnost přijímače 84 g
Rozměr vysílače (š/v/h) 5 x 10 x 2,8 cm
Dosah 1200 m
Síla impulzu 16
Síla vibrace 1
Síla zvuku 1
Protištěkací mód ne
Rozměr přijímače (š/v/h) 7,7 x 3,3 x 2,8 cm
Délka obojku 13 - 55 cm
Displej LCD podsvietený
Výdrž přijímače 40 až 60h
Výdrž vysílače 40 až 60h
Nastavení zvuku 1 úroveň
Nastavení vibrací 1 úroveň
Baterie ve vysílači 550mAh
Baterie v přijímači 240mAh
Napájení vysílače nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie
Napájení přijímače nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie
Délka obojku 20 až 70 cm
Rozměr vysílače š.5cm x v.10cm x h.2,8cm
Rozměr přijímače š.7,7cm x v.3,3cm x h.2,8cm
Hmotnost vysílače 123g
Hmotnost přijímače 84g
Nastavení impulzů až 16 úrovní (podle režimu)

 

Obsah balení

 • Vysílačka
 • Přijímač
 • Nabíječka
 • Testovací výbojka
 • Dlouhé elektrody
 • Uživatelský manuál

Doplňkové parametry

Kategorie: Výcvikové obojky 1 - 1,5 km
Velikost a stáří psa: Pes L - XL, Pes S – M

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: