Hlavolam Strkal

Kód: STRKAL
Neohodnoceno
Značka: Loype
1 290 Kč
Skladem

Hlavolam pro aktivní odpočinek a vybití energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Psí hlavolamy jsou skvělá pomůcka pro dny, kdy potřebujete se psem aktivně odpočívat po výkonu nebo když máte vy či pes nějaké zdravotní omezení, které vám brání v tom, abyste přebytečnou energii vyčerpali při venkovních aktivitách. Luštit mohou všechny věkové kategorie — od zvídavého štěněte po klidného psího seniora. Navíc se pes naučí něco nového, musí totiž přemýšlet úplně jinak, než to dělá obvykle, ale zároveň využívá svůj nejsilnější smysl: čich. Kromě toho je to také aktivita, při níž se zabavíte oba a trávíte spolu čas.

K dispozici jsou čtyři různé varianty hlavolamu (stkal, šoupal, zdvihal a chytrolín) a je jen na vás, jak velkou výzvu vašemu chlupáčovi připravíte. Ovšem není lehké rozhodnout, která verze je lehčí, protože každý pes má vlastní přístup a hlavolam, který je pro něj lehký, může být pro jiného obtížný. Všechny verze mají průměr 30 cm a jsou vyrobeny z materálu MDF, který se lisuje za vysokého tlaku bez lepidla, takže dovoluje jemné opracování jako u masivu, ale zároveň poskytuje větší odolnost vůči oděru (a psím slinám, které snadno uschnou na volném vzduchu). Výsledný produkt je také trochu těžší, což je právě u hlavolamu výhoda, protože ho pes snadno nepřevrhne. 

A jak tedy na to?

  1. Hlavolam naplňte suchými pamlsky, pes vás při tom může zvědavě pozorovat.
  2. Dejte psovi povel, že může začít luštit.
  3. Buďte psovi "po ruce", ale příliš mu nepomáhejte. Můžete mu odendávat součástky, které už vyluštil, aby mu nepřekážely.
  4. Jakmile pes získá všechny pamlsky, pochvalte ho. A pokud je stále nadšený, můžete to zkusit znovu.
  5. Pokračujte, dokud to psa baví. Jakmile trochu poleví, přestaňte, aby měl motivaci k luštění i příště.

Pozor, nejedná se o hračku. S hlavolamem nenechávejte psa bez dozoru a nenechte ho žvýkat jednotlivé součástky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: