Garmin Alpha 50 + T5 mini + EU Mapy

Kód: GARM_ALPHA50
Neohodnoceno
28 990 Kč
Není skladem

GPS systém pro sledování psů Garmin Alpha 50 + T5 mini + EU mapy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejnovější generace systému pro sledování psů Garmin Alpha 50 s dotykovým displejem a zcela novým obojkem T5. Jedná se o spojení technologií GPS s podporou GLONASS a VHF, díky tomu budete mít přehled o každém kroku vašeho psa při naháňkách, záchranářské činnosti i procházce v náročnějším terénu.

Nejnovější generace GPS obojku pro psy Garmin Alpha 50 s dotykovým displejem a zcela novým obojkem T5. Jedná se o spojení technologií GPS s podporou GLONASS a VHF, díky tomu budete mít přehled o každém kroku vašeho psa při naháňkách, záchranářské činnosti i procházce. Nový T5 obojek je vybaven GPS/GLONASS příjiímačem pro dokonalý příjem signálu a sledování za jakýchkoliv podmínek prostředí s podporou nové funkcionality pro nastavení geozón s upozorněními.

Navíc české menu s českou mapou TOPO CZECH PRO 2013! (oproti Topo Czech Pro 2015 nejsou zde velké rozdíly) 

HLAVNÍ PŘEDNOSTI GARMIN Alpha 50

SLEDOVÁNÍ AŽ 20-ti PSŮ SOUČASNĚ - přikoupením dalších obojků můžete rozšířit GPS obojek až pro sledování 20 psů
RYCHLEJŠÍ OBNOVOVACÍ FREKVENCE POLOHY OBOJKU - s nastavením pro aktualizaci polohy už každé 2,5 sekundy
DISTANCE ALERTS - nastavte si rádius pro spuštění upozornění pokud se pes dostane mimo zvoleného rádiusu v dané geozóně.
METRIKY LOVU - každý lov anebo výchazku do lesa můžete individuálně vyhodnotit za každý obojek. Budete mít celkový přehled o vzdálenosti, čase apod.

 • Garmin Alpha 50 je standartně vybavená ANT+ bezdrátovým rozhraním pro připojení volitelných externích snímačů jako externý snímač teploty tempe.
 • NOVINKOU je rozšíření funkčnosti se zařízením DriveTrack 70LM pro autonavigaci a outdoor hodinkami ze série fénix 3. S auto-navigací DriveTrack 70LM se dokážete po spárovaní s Alpha 50 navigovat po cestě a zároveň sledovat polohu psů přímo na displeji navigátora z auta. Určení polohy psa na velkém 7" kapacitním displeji je velmi jednoduché. Po spárování s hodinkami umožňuje Alpha zobrazení základních informací o připojených obojcích přímo na displeji hodinek.
 • Zařízení můžete jednoduše připojíte k svému PC/MAC pomocí USB a můžete sdílet svoje trasy prostředníctvím aplikácie BaseCamp, kde si můžte plánovat cesty, analyzovat a spravovat trasy a body, spravovat body zájmu POI a mnoho dalšího.
 • Garmin Alpha 50 je vybavené 3D kompasem, co z ní dělá spolehlivýho společníka i v neznámém teréně a slotem na mikro SD karty, který můžete využít na nahrávání libovolných map z edice TOPO anebo cestní. Zařízení je vybaveno mapou TOPO Euro. V případě detailnější mapy lze zakoupit přímo na stránkách Garmin.cz. Nebo si můžete přímo u nás zakoupit velmi detailní mapu Czech Topo Pro s měřítkem 1:10 000 ZDE. TOPO Euro je digitální (vektorová) mapa s pokrytím 42 států Evropy. Vychází se zdrojů v míře 1:100 000, obsahuje data digitálního modelu terénu (DMT). Pokrytí zahrnuje i cestnou síť s uličnou podrobností. Nepodporuje však funkci pro automatický výpočet optimální trasy (autorouting). Skvěle poslouží na základní i důkladnejší orientaci v městech, ale i v terénu převažně ve všech státech Evropy. *úroveň pokrytí jednotlivých krajín se může líšit, pokrytí Kypru neobsahuje cestnou síť. © EEA, Copenhagen, 2007. 
 • Aplikáce Adventures poskytuje bezplatní a interaktívní způsob, jak si můžete vyměňovat jednotlivé příběhy s komunitou ostatních cestovatelů, chlubit se se svými cestami nebo sdílet svoje oblíbené místa s přáteli a rodinou. 

HLAVNÍ PŘEDNOSTI GPS OBOJKU GARMIN T5

MORE CONTROL - funkce umožňuje vzdálene spustit na obojku vibraci anebo zvukové upozornění podle potřeby.
HIGH UPDATE RATE - obnovovací frekvence obojku zvýšená už na každé 2,5 sekundy pro častější aktualizaci polohy psa.
REMOTE LIGHT - LED dioda integrovaná na obojku pro vyšší bezpečnost a lepší viditelnost. LED osvětlení je viditelné až do dálky 90 metrů.
RESCUE MODE -po špuštění se obojok automaticky aktivuje do úsporního režimu s cílem prodloužit výdrž baterie např. při dohledání zatoulaného psa.

UPOZORNĚNÍ: Dříve bylo k využití zařízení nutno zakoupit v rámci ČR licenci, z důvodu překrytí radiových frekvencí využívaných záchranářskou službou. Nutnost licence je od 1. 1. 2018 v rámci ČR zrušena a zařízení tak lze u nás volně a bez jakýchkoliv licenčních opatření neomezeně využívat!

Turistická mapa Topo Czech je k dispozici ve dvou detailech:

 • Topo Czech ... standardní verze v měřítku 1:25 000
 • Topo Czech PRO... prémiová, velmi detailní verze s měřítkem 1:10 000

Dosah obojku

Díky simultánnímu příjmu signálu ze satelitů GPS a GLONASS máte jistotu, že vaše poloha bude lokalizovaná přesně i v náročných podmínkách, a to díky dosahu až 6,5 km v závislosti od terénu.

Vodotěsnost

Sledování může probíhat i v nepříznivém počasí. Déšť, sníh ani bahno už nejsou žádnou překážkou. Zařízení je vodotěsné - odolné vůči namočení, postříkání vodou.

Počet psů

Novinkou je rozšíření na maximální možný počet psů (obojků) na sledování přes Alpha 50 - umožňuje sledování až 20 psů najednou, přičemž každý GPS obojek posílá údaje o poloze každých 2,5, 5, 10, 30 anebo 120 sekund.

Displej 

Barevný dotykový displej s podporou multidotykového ovládání (i v rukavicích). Uhlopříčka 2,6” (6,6cm); rozlišení 160 x 240 bodů.

Baterie a nabíjení

Standartní baterie typu AA (nejsou obsahem balení) v zařízení výdrží až 20 hodin (v závislosti od použití). 

Délka obojku

Garmin Alpha 50 + T5 má velmi pevný a kvalitní obojek vyrobený z plastu. Pejskovi nedělá jeho nošení problém a dobře drží na krku. Délka obojku je 57,5 cm.

Váha a rozměry

Vysílačka Alpha 50 má šířku 6,1 cm, výšku 16 cm a hloubku 3,6 cm, hmotnost zařízení: 260,1 g (s akumulátorem). Přijímač T5 mini má šířku 7,8 cm, výšku 4,5 cm a hloubku 3,5 cm. A jeho váha je 198 gramů.

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • 3D kompas 
 • rychlejší obnovovací frekvence
 • možnost nastavit bezpečností rádius
 • dosah až 6,5 km
 • možnost sledování až 20 psů
 • nutnost licence je od 1.1. 2018 v rámci ČR zrušena!!!
 • nutnost licence

Technické parametry

Podpora externí antény ano
Dotykový displej ne
Nabíjení dobíjecí + na baterie
Životnost přijímače 20 - 40 hours
Životnost vysílače 20 hours
Vodotěsnost ponořitelný
Zobrazení mapy
Navigační systém GPS + GLONASS
Integrovaná paměť 4.0 GB
Kompas ano
Předinstalovaná mapa TOPO EU + CZ/SK
Možnost přidání map ano
Displej 2,6" (6,6 cm), 160 x 240 px
Počet psů 1 - 20, malý a střední
Délka obojku 24 - 35,5 cm
Akumulátor ve vysílači 2 x AA/NiMH
Rozměry přijímače 7,8 x 4,5 x 3,5 cm
Rozměry vysílače 6,1 x 16 x 3,6 cm
Hmotnost přijímače 219 g
Hmotnost vysílače 250 g
Frekvence 155,450 - 155,475 MHz

Obsah balení

 • Alpha 50
 • VHF anténa standard (12cm)
 • VHF anténa s prodlouženým dosahem (33cm)
 • klip na pásek
 • USB kabel
 • T5 obojek + příslušenství
 • Autonabíječka
 • SK, EN manuál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: