Fauna Desinf

Kód: F0050I F0050J F0050E Zvolte variantu
Neohodnoceno
158 Kč 348 Kč 491 Kč od 158 Kč
Do týdne Do týdne Do týdne Zvolte variantu
Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Bezpečná desinfekce pelechů, hraček, náhubků, podlah po "nehodách", i psů samotných.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dezinfekce pelechů, hraček, podlah při "nehodách" štěňat nebo inkontinentních seniorů... přírodním nezatěžujícím preparátem.

Aromaterapeutický dezinfekční preparát. Mikroorganizmy způsobující plísňová poškození mají velice životaschopná zárodečná stadia – spory. Ty přežívají v obuvi, ponožkách, oděvu, koberci, bytovém zařízení - v pelíšcích čtyřnohých miláčků i hračkách. Proto je vhodné ošetřovat také tyto předměty dezinfekčním preparátem tak, aby nedocházelo k dalšímu šíření zárodečných stadií do okolí. Preparát Fauna Desinf je možno použít i jako dezinfekci drobných poranění.

Hlavní obsahové složky: Éterické oleje, např. levandulový, hřebíčkový, tymiánový, čajovníkový a další. Líh denaturovaný isopropanolem.
Vlastnosti: Zkušební testy prokázaly vynikající dezinfekční vlastnosti. Další předností tohoto preparátu je jeho schopnost zabránit dalšímu šíření a výsevu spor v okolním prostředí.

Přípravek testovaly: Státní zdravotní ústav – Centrum hygieny práce a nemocí z povolání, Referenční laboratoř pro mykobakterie CEM, Centrum zdraví a životních podmínek, Centrum epidemologie a mikrobiologie.

Spektrum dezinfekční účinnosti: Neředěný přípravek při době působení 5 minut nebo po zaschnutí má baktericidní, fungicidní a virucidní účinky s dostatečnou rezervou v dezinfekčním působení.

Dezinfekční účinek na mykobakterie: Přípravek v koncentrovaném stavu s dobou působení od 60 minut je vhodný k dezinfekci předmětů kontaminovaných mykobakteriemi (M. Tuberculosis, M. Avium)

Použití: Pomocí rozprašovače aplikujeme přiměřené množství preparátu na předměty. Pro lepší působení dezinfekce doporučujeme (ale není nutností) po jeho aplikaci ošetřené předměty vložit do plastikového sáčku a uzavřít (např. v případě hraček) nebo folií přikrýt, aby nedošlo k odpaření preparátu. V tomto prostředí se vytvoří „desinfekční atmosféra“ a plísně, jakož i jiné patogenní mikroorganizmy, tak nemají šanci množit se a přežít.

Upozornění: Vzhledem k vysokému obsahu alkoholu, který zde má funkci nosiče éterických olejů, je nutno upozornit na vysokou hořlavost přípravku. Nepoužívat v blízkosti otevřeného ohně! Při aplikaci nekouřit a nezacházet s otevřeným ohněm! Preparát skladovat mimo dosah dětí.

Tip: Preparát se osvědčil i v boji s alergií na roztoče. Ti se jak známo mohou v obrovském množství nacházet v čalounění nábytku, kde mají vynikající životní podmínky. Preparátem ošetříme celou plochu a zakryjeme přikrývkou. Provádíme 2× týdně.

Osobní doporučení: Tento přípravek používáme mnoho let, velmi se nám osvědčil. Považujeme ho za základní výbavu domácnosti se zvířaty. Stále ho máme v rozprašovači po ruce. Nejen na pelíšky, ale pokud se pes nebo kočička pozvrací, nebo štěňátko má "nehodu" atd., po vyčištění nastříkáme tento přípravek. Pokud se pes v něčem nechutném vyválí, po vyčištění ho také přestříkneme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: