Pupalkový olej

Kód: F0091E
Neohodnoceno
389 Kč
Do týdne

Za studena lisovaný pupálkový olej pro zdravou kůži, srst a metabolismus, potravinářská kvalita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlinný olej lisovaný za studena vhodný k celkové podpoře vitality orgánových systémů a k regeneraci při zdravotních potížích. Zlepšuje kvalitu pokožky a srsti, upravuje metabolismus. Dodáván ve spray pro jednoduché použití - stříkne se psovi do krmení. Obecně psům chutná.

Pupalka se pěstuje jako okrasná květina, jejíž květy se otevírají za soumraku, otáčejí se k měsíci a noc vítají příjemnou vůní. Po uvadnutí se místo květů objeví podlouhlé tobolky plné drobných semen, která jsou zdrojem vysoce ceněného oleje získávaného lisováním za studena.
Poskytuje organismu řadu prospěšlých látek. Je ideální pro studenou kuchyni, k přípravě salátů, zálivek nebo na dochucení hotových jídel. Slouží jako zdroj omega-6 nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny gama-linolenové (GLA), která má pro organismus nezastupitelnou hodnotu. 

Díky obsahu gama-linolenové kyseliny, která je pro každý organismus velice důležitá (účastní se syntézy prostaglandinů), je tento olej velice vhodný v kosmetice. Je jemný, dobře vstřebatelný.

Fyzikální vlastnosti: světle žlutá olejovitá kapalina, téměř bez vůně
Relativní hustota: Při 20 °C cca 0,925 g/cm³
Základní obsahové složky: nenasycené mastné kyseliny - hlavní podíl kyselina linolová (C18:2) cca 74 %, gama-linolenová (C18:3) cca 8–10 %, olejová (C18:1) cca 6 %; vitamíny, lecitin

Použití: Benefity podávání pupalkového oleje jsou prokázány i při podávání zvířatům. Je doporučován při zánětlivých onemocněních kůže. Obsahuje řadu prospěšných látek, které podpoří celkovou kondici a vitalitu organismu v období vyčerpanosti a stresových podmínek, jeho účinky se odrazí i v kvalitě srsti a kůže.
Doporučené dávkování je půl až jedna čajová lžička 1 – 2× denně, dle velikosti zvířete. Olej je vhodný pouze k vnitřnímu použití (nikoli na srst), jelikož na vzduchu intenzivně oxiduje, tedy žlukne. Zvíře by pak mohlo zapáchat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kůže, srst
Objem: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: